SAĞLIK VİDEOLARI izle

Hastalıklar Teşhis ve Tedavileri, Ameliyatlar, Uzman Doktor Görüşleri Video İzle. Sağlık VideolarıYüksek tansiyon hastalığı hakkında bilgi. Yüksek tansiyon nedir? Yüksek tansiyon belirtileri nelerdir? Yüksek tansiyon hastalığı damar içinde akan kanın damarlara uyguladığı basıncın giderek artması olarak tanımlanmaktadır. Yüksek tansiyon ve böbrek hastalıkları arasındaki ilişki nedir? Bir kişinin böbrek hastalığı varsa yüksek tansiyon neden olur? Hipertansiyon böbrek hastalığının belirtisimidir? Tuzlu yiyeceklerin aşırı tüketimi yüksek tansiyonu arttırırmı? Yüksek kan basıncı böbrek hastalığının belirtisi olduğunu ifade eden doktor cem Sungur yüksek tansiyon ile ilgili verdiği bilgiler izle.  Tuz miktarı ile yüksek tansiyon ilişkisi nedir?  Beslenme ve yüksek kan basıncı riskinin oluşmasında ilişki nedir? Hangi gıda türleri yüksek tansiyon oluşmasına neden olur?


Şeker hastalığı ve yüksek tansiyon hastalarının böbrek rahatsızlığı hakkında bilgiler.  Sigara tüketimi ile böbrek hastalıklarının ilişkisi varmıdır? Böbrek hastalıkları nasıl teşhis edilir? Böbrek hastalıklarının belirtileri nedir?  Her gece idrara çıkma, halsizlik, solukluk hangi hastalıkların belirtisi olabilir?  Böbrek rahatsızlıkları teşhisi için hangi testler yapılır ve bu testlerde nelere bakılır?

Böbrek hastalıkları tedavi yöntemleri nelerdir? Böbrek hastalıkarı tedavisi hakkında bilgi. Yüksek tansiyon ve böbrek hastalıkları hakkında sağlık bilgileri

Anadolu Sağlık Merkezi   İç Hastalıkları Nefroloji Prof.Dr. İ.Cem Sungur