SAĞLIK VİDEOLARI izle

Hastalıklar Teşhis ve Tedavileri, Ameliyatlar, Uzman Doktor Görüşleri Video İzle. Sağlık VideolarıOrtopedi hastalıkları videoları izle. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Doktor Şeref Aktaş videosu ile Spor yaralanmaları, Diz Spor Yaralanmalarında en çok görülen hastalıklar hakkında bilgi vermektedir. Diz ağrılarının en önemli nedenlerinden biri spor yaralanmalarıdır. Futbol, basketbol, tenis, kayak ve koşu gibi sporlar esnasında diz ekleminde oluşan burkulmaların şiddetine göre dizde yaralanmalar görülmektedir. Şiddetli spor yaralanmalarında kırıklar görülürken, daha hafif olarak bağ yaralanmaları ile yumuşak doku yaralanmaları görülmektedir. Spor yaparken genel olarak görülen bağ gerilmesi tarzında yaralanmalar sıklıkla istirahat, dizlik kullanımı gibi tedavilere iyi yanıt vermektedir. Bütün diz yaralanmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus bir buz tedavisi yapılmasıdır ve ayrıcı istirahat edilmelidir.

Eğer diz yaralanması daha şiddetli ise menisküs veya bağ yaralanması olarak kendini gösterebilir. menisküsler diz eklemimizde yer alan dizin iki yanındaki kemikler arasında bir nevi sispansiyon görevi gören yapılardır. menisküslerde ani dönme sonucu yırtıklar görülmektedir. Menisküs yırtıklarından en fazla görülen şikayet yani menisküs yırtığı belirtileri dizde şişlik, ağrı ve hareket kısıtlığıdır bazen dizin oynatamamasıda söz konusudur.

Ortopedik hastalıklar, Spor yaralanmaları, Ortopedi ve travmotoloji videosu izle. Prof. Doktor Şeref Aktaş videosu izle.