SAĞLIK VİDEOLARI izle

Hastalıklar Teşhis ve Tedavileri, Ameliyatlar, Uzman Doktor Görüşleri Video İzle. Sağlık VideolarıRomatizmal bir hastalık olan AS hastalığı, halk arasında bambu hastalığıda denilen Ankilozan Spondilit hakkında Akdeniz Üniversitesi İç Hastalıkları ve Romatoloji bilim dalı başkanı Prof Dr Ender Terzioğlu Ankilozan Spondilit hastalığı nedir, nasıl bir hastalıktır hakkında verdiği bilgileri izleyeceğiniz video. Halk arasında iltihaplı romatizma olarakda ifade edilen Ankilozan Spondilit bir omurga hastalığıdır.

Hastalık omurgada olduğundan bel alğrıları bel yakınmaları şikayetleri ile kronik yani süregelen ömür boyu süren, genetik bir yatkınlığı olan bazen çevresel etkenlerle ortaya çıkan ömür boyu süren bir rahatsızlık.

Ankilozan Spondilit hastalığının ilk belirtileri hastaların şikayetleri ve yakınmaları nelerdir? Toplumumuzda çok sık görülen bir şikayet olan bel ağrısı yanında belde bir tutukluk olması, örneğin sabah kalktığınızda çorap veya pantolonunuzu giymekte tutukluk hissediyorsanız. Bu problemin devam süreside 3 ayı bulmuş ise özellikle gençlerde yani 45 yaş altında Ankilozan Spondilit hastalığı değerlendirilmelidir. Teşhis konulması uzun süren bir hastalık olan bu omurga hastalığı belirtisi bel ağırısı ve belde tutukluk birlikte uzun süren ağırların hareket ettikçede ağrıların dinmesi bu hastalığı belirtileri arasında sayılmaktadır.

AS Hastalığı Ankilozan Spondilit Hakkında